Projektowanie ogrodów - Szkółka roślin Sawanna

Przejdź do treści

Projektowanie ogrodów

Usługi
Projektowanie ogrodów


Naszą pasją, którą chętnie się dzielimy, jest planowanie i projektowanie ogrodów. Oferujemy kompleksowe usługi zakładania ogrodów przy wykorzystaniu roślin zarówno z własnej szkółki jak i dostarczonych przez klienta. Możemy oczyścić działkę po budowie, przygotować koncepcję nasadzeń roślin, sporządzić projekt ogrodu i zrealizować całość prac. Nasze projekty realizują osoby z wieloletnim doświadczeniem i z kierunkowym wykształceniem. Cena projektu zależy od powierzchni ogrodu..  Wiele koncepcji wypróbowaliśmy na własnej działce - w Jabłonnie pod Lublinem, więc wiemy, które rośliny najbardziej lubią lubelski mikroklimat. Na terenie Gospodarstwa Ogrodniczego Sawanna można obejrzeć przykładowe kompozycje.
Oferujemy trzy zakresy prac:
- projekt dynamiczny - komponujemy ogród w trakcie sadzenia,
- projekt pisemny - ogród w formie rysunku lub wydruku komputerowego,
- projekt wraz z realizacją - projekt pisemny i jego jednoczesne posadzenie

Projekt dynamiczny jest przeznaczony dla osób zdecydowanych na szybki i tani efekt, które kupią rośliny w naszej szkółce. Najpierw dokonujemy pomiarów i wstępnego omówienia zakresu prac. Następnie sadzimy rośliny zaczynając od największych. W tej wersji ciągłe zmiany koncepcji i modyfikacje są naturalne. Po posadzeniu pierwszej partii inwestor może zmienić kierunek rozwoju ogrodu i łatwo jest zmieniać nawet istotne elementy koncepcji. Z uwagi, na specyfikę projektu większość roślin w tym modelu musi pochodzić z Gospodarstwa Ogrodniczego Sawanna, aby wyeliminować zbędne zakupy. Ten projekt jest bezpłatny.


Projekt pisemny jest przeznaczony dla osób, które najpierw chcą zobaczyć całościową koncepcję, a dopiero później zdecydują się na realizację. Z tego wynika, że realizację ogrodu może prowadzić każda firma, a nawet inwestor może go zasadzić samodzielnie. Efektem prac jest dokument z rozrysowanym rozmieszczeniem roślin i wykaz roślin i zalecenia pielęgnacyjne. Dodatkowo można uwzględnić system automatycznego podlewania. Projekt nie zawiera kosztorysu. Tu jest szerokie pole doboru odmian. Cena projektu zależy od powierzchni ogrodu. W sprawach wyceny zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.


Projekt wraz z realizacją jest dla osób, które chcą mieć dokumentację, ale już są zdecydowane na realizację. Na etapie projektowania uwzględniamy, które rośliny są dostępne w Gospodarstwa Ogrodniczego Sawanna, a które trzeba sprowadzać (inwestor samodzielnie lub my w całości).  Projekt zawiera kosztorys i całość prac ma sztywną cenę, która może ulec zmianie tylko w przypadku uzgodnionej zmiany zakresu. Cena projektu zależy od powierzchni ogrodu i udziału własnych roślin w całości. W sprawach wyceny zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.
Szkółka roślin ozdobnych Sawanna
Jabłonna Majątek 120, województwo lubelskie
Wróć do spisu treści