Tuja Golden Globe

Tuja Golden Globe – Żywotnik Zachodni Golden Globe

Tuja Golden Globe to tuja półkarłowa wolno rosnąca. Gałęzie są zwrócone do góry i na boki. Luźny pokrój kulisty. Kolor igieł żółto-zielony. Zastosowanie: pojedyncze formy lub niskie żywopłoty. Po dziesięciu latach osiąga 0,5 metra, a docelowo 1,5 metra.

Podobnie jak inne odmiany żywotników, tuja Golden Globe wymaga słonecznego lub co najwyżej lekko zacienionego stanowiska. Roślina najlepiej się czuje na glebie przepuszczalnej, żyznej oraz wilgotnej, o kwaśnym odczynie pH. W jej przypadku sprawdzą się piaszczysto-gliniaste lub wapienne podłoża. Odmiana całkowicie odporna na mrozy. Zalecane jest ściółkowanie podłoża, które pozwoli utrzymać jego prawidłową wilgotność.

Roślina sprawdzi się w małym, jak i dużym ogrodzie. Jej często wybieraną odmianą ze względu na prostą uprawę oraz brak konieczności formowania. Sprawdzi się w ogrodach skalnych, jak też na obrzeżach rabat. Będzie dobrze się prezentować pośród innych roślin iglastych oraz liściastych. Tuja Żywotnik Golden Globe nadaje się także do przestrzeni miejskiej oraz do uprawy w pojemnikach. Podobnie jak inne tuje nadaje się do formowania. Można z niej zrobić kulę na niskim pniu.

PojemnikWysokośćForma
2 l20-30cmNaturalna
10 l60-80cmKula na pniu
Tuja Golden Globe – oferta szkółki Sawanna
Tuja Golden Globe
Tuja Golden Globe
Scroll to Top