Głóg Pauls Scarlet

Głóg dwuszyjkowy – Crataegus laevigata

Głóg dwuszyjkowy ‘Paul’s Scarlet’ (Crataegus laevigata) to urocza odmiana tego popularnego drzewa z rodziny różowatych (Rosaceae). Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i pięknym, kulistym pokrojem, co sprawia, że jest doskonałym wyborem do ozdabiania różnych przestrzeni zielonych.

Drzewo posiada charakterystyczną, kulistą koronę, którą zdobią małe, ciemnozielone liście o lśniącej powierzchni. Liście są powcinane, co nadaje im dekoracyjny wygląd, a z pędów wystają krótkie ciernie, co dodaje roślinie pewnej urody. Co wyróżnia głóg dwuszyjkowy ‘Paul’s Scarlet’, to jego niezwykle efektowne kwiaty przypominające “różyczki”. Osiągają one średnicę około 2 cm i tworzą grona, które ozdabiają drzewo pod koniec maja, nadając mu wyjątkowy urok. Kwiaty są intensywnie czerwone, co dodatkowo podkreśla atrakcyjność rośliny.

Owoce głogu dwuszyjkowego ‘Paul’s Scarlet’ są niewielkie, spłaszczone kuleczki o średnicy około 1 cm i intensywnie czerwonej barwie. Kwitnienie i obecność kolorowych owoców sprawiają, że to drzewo jest atrakcyjne przez większą część sezonu wegetacyjnego.

Pod względem wymagań, głóg dwuszyjkowy ‘Paul’s Scarlet’ nie jest wybredny. Woli stanowiska słoneczne, chociaż toleruje cień, a glebę może mieć różnorodną, bez dużych wymagań glebowych. Odporny na zanieczyszczenia środowiska, sprawdza się świetnie w miejskich ogrodach, parkach, ale także jako ozdoba ulic. Jest także odporne na przycinanie, co pozwala na formowanie i dostosowanie do konkretnych warunków.

To wyjątkowo dekoracyjne drzewo, które nie tylko zdobi swoim kwitnieniem, ale również stanowi cenny element krajobrazu miejskiego, dodając uroku i kolorytu przestrzeniom publicznym. Głóg dwuszyjkowy ‘Paul’s Scarlet’ z pewnością przyciągnie uwagę swoim urokiem i jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie estetykę i dekoracyjność roślin w swoim otoczeniu.

OdmianaWysokośćPojemnik
Paul’s Scarlet160-180 cmC5
Głóg dwuszyjkowy – oferta szkółki Sawanna
Scroll to Top