Duży cyprysik Plumosa Aurea

Cyprysik groszkowy

Cyprysik groszkowy (Chamaeciparis pisifera) to jeden z wytrzymalszych cyprysików. Cechuje się wysoką mrozoodpornością i wytrzymałością na zanieczyszczone miejskie powietrze. Jest to światłolubny gatunek, dobrze czujący się przy pełnym, silnym nasłonecznieniu. Roślina jednak wykazuje sporą tolerancję względem ocienienia i doskonale radzi sobie w półcieniu. Rośliny można bez problemu formować i przycinać. Iglak ten świetnie sprawdzi się na wrzosowiskach, rabatach oraz w ogrodach skalnych.

Cyprysik groszkowy Boulevard

Cyprysik stożkowy. Gałęzie rosną do góry i na boki od samej ziemi. Kolor igieł szaroniebieski. Zastosowanie: na formy pojedyncze. Po dziesięciu latach osiąga 2 metry wysokości. Jest bardzo przyjemny w dotyku. W ogóle nie kłujący. Cyprysik groszkowy Bolulevard to jedna z wdzięczniejszych roślin jeśli chodzi o przycinanie i  formowanie. Idealnie nadaje się do tworzenia “zielonych rzeźb” jak i do formowanych drzew typu bonsai. Cięcie sprawia że roślina bardzo pięknie się zagęszcza i co ważne długo utrzymuje nadany pokrój. 

Cyprysik groszkowy Filifera Nana

Cyprysik karłowy, pólkulisty. Gałęzie rosną na boki i do dołu od samej ziemi. Kolor igieł żółtozielony. Swój piękny kolor roślina ta utrzymuje cały rok. Zastosowanie: na formy pojedyncze. Po dziesięciu latach osiąga 0,5 metra wysokości, co jest jego wysokością docelową.

Cyprysik groszkowy Miko

Karłowa odmiana cyprysika, początkowo o pokroju kulistym w późniejszym czasie z wypiętrzającym się środkiem. Dorasta do 40 cm wysokości i podobnej szerokości. Pędy są gęste, zwarte o barwie igieł zielono-białej. Jego cechą charakterystyczną jest zielono-biała barwa, fantazyjny pokrój oraz bardzo jasny nowy przyrost igieł.

Cyprysik groszkowy Plumosa Aurea

Cyprysik stożkowy. Gałęzie rosną do góry i na boki od samej ziemi. Rozgałęzienia wzniesione, skędzierzawione, pokryte w przeważającej części igiełkami i łuskami w złocistożółtym kolorze. Polecana do większych ogrodów, nasadzeń pojedynczych i kompozycji mieszanych. Świetnie nadaje się również do formowania – formy niwaki. Po dziesięciu latach osiąga 1,5 metra wysokości. Docelowo dorasta do 10 metrów.

OdmianaFormaPojemnikWysokość
BoulevardBonsaiC10100-120cm
Filifera NanaNaturalnaC215-20cm
Filifera NanaNaturalnaC320-30cm
Filifera NanaBonsaiC1040-60cm
Plumosa AureaNaturalnaC340-50cm
Plumosa AureaKula na pniuC1080-100cm
MikoNaturalnaC220-30cm
Cyprysik groszkowy – oferta szkółki Sawanna
Scroll to Top