Cyprysiki lawsona

Cyprysik Lawsona

Cyprysik Lawsona Columnaris

Cyprysik kolumnowy. Gałęzie rosną do góry, co oznacza, że przy ziemi jest bezlistny. Kolor igieł szaroniebieski. Zastosowanie: bardzo dobrze nadaje się do strzyżenia jak również na rzadkie żywopłoty. Po dziesięciu latach osiąga 3 metry wysokości, bez przycinania w Polsce dorasta do 25 metrów ale w Ameryce Północnej osiąga nawet 75 metrów. Formę kulistą na pniu osiąga się przez strzyżenie rośliny przez dwa sezony. Aby ją utrzymać raz w roku trzeba przyciąć cyprysika. Należy pamiętać, że Cyprysik Lawsona Columnaris to jest drzewo, a nie krzew. Docelowo będzie większy niż tuje. Ma luźny pokrój i rośnie szybciej niż tuje, zwłaszcza na dobrych glebach Lublina i okolic. Odmiany Columnaris, Star Dust, Alumi i Ivonne różnią się kolorami.

Cyprysik Lawsona Minima Glauca

Cyprysik kulisty. Gałęzie rosną na boki od samej ziemi. Kolor igieł ciemnozielony. Zastosowanie: na formy pojedyncze, możliwe strzyżenie. Po dziesięciu latach osiąga 0,5 metra wysokości, a docelowo 1 metr. Kolor igieł ciemnozielony.

Cyprysik Lawsona Alumi

Pokrój stożkowaty, silny wzrost, igły łuskowate, zielononiebieskie. Po 10 latach osiąga około 2 metry wysokości. Docelowo w Polsce dorasta do 25 metrów. Zastosowanie: na żywopłoty i w kompozycjach ogrodowych.

Cyprysik Lawsona Elwoodii Gold

Odmiana wolno rosnąca o kolumnowym pokroju i igłach zielonożółtych. W wieku 10 lat osiąga do 1m wysokości. Źle znosi suszę.

Cyprysik Lawsona Ivonne

Średnio szybko rosnące drzewko o stożkowym pokroju i żółtych igłach. Cechą charakterystyczną rośliny jest złociste wybarwienie łusek pokrywających drobne, delikatne gałązki. Ich złotawa barwa pozostaje wyrazista także w okresie zimy. W Polsce dorasta do 10 metrów wysokości. Często występuje w postaci niskich drzewek formowanych na pniu.

Cyprysik Lawsona Stardust

Niewielkie drzewko o stożkowym pokroju igłach złocistożółtych. i średnim tempie wzrostu. W Polsce dorasta do 10 metrów wysokości. Pędy ułożone gęsto, tworzą ładnie zbudowane korony.

Cyprysik Lawsona odm. Van Pelt’s Blue (Chamaeciparis lawsoniana Van Pelt’s Blue)

Odmiana szybko rosnąca o stożkowym kształcie i igłach najbardziej niebieskich wśród cyprysików. Po 10 latach osiąga około 2 metry wysokości. Docelowo w Polsce dorasta do 15 metrów. Zwykle rośnie w formie żywopłotu

OdmianaFormaPojemnikWysokość
AlumiiKolumnaC580-100cm
AlumiiKula na pniuC25160-220cm
AlumiiKolumnaKopany180-220cm
ColumnarisKolumnaKopany180-220cm
StardustKolumnaKopany180-220cm
Van Pelt’s BlueKolumnaKopany180-220cm
IvonneKula na pniuC25160-200cm
Minima GlaucaKulaC230-40cm
Minima GlaucaBonsaiC540-60cm
Elwoodii GoldKolumnaC220-30cm
Elwoodii GoldKolumnaC560-80cm
Cyprysiki lawsona – oferta Szkółki Sawanna
Scroll to Top