Jałowiec pośredni Old Gold

Jałowiec pośredni

Jałowiec pośredni (Juniperus media) to gatunek mieszańcowy, utworzony ze skrzyżowania jałowca chińskiego i jałowca sabińskiego. Tworzy szerokie krzewy o silnie rosnących, skierowanych skośnie ku górze długich, niejednokrotnie zwisających na końcach gałęziach. Ulistnienie złożone z delikatnych, nie kłujących igieł oraz łusek, pokrywających ściśle grube, wałeczkowate pędy. Rośliny mają bardzo silny system korzeniowy i trudno je wykopać.

Doskonale nadaje się do formowania bonsai.  Może być stosowany również jako wyższa roślina okrywowa. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych (wtedy ładnie się wybarwia). Nie ma szczególnych wymagań co do gleby i wilgotności. Odporny na niskie temperatury oraz na choroby grzybowe.

Jałowiec pośredni – odmiany

Jałowiec pośredni Old Gold

Jałowiec płożący. Gałęzie rosną nisko nad ziemią. Wyróżnia się złocisto żółtym wybarwieniem igieł, które utrzymuje na stanowiskach słonecznych. W cieniu oraz zimą nieco zmienia ubarwienie, jest mniej jaskrawe. Zastosowanie: grupy lub pojedyncze okazy. Bardzo dobry do formowania. Po 10 latach osiąga 0,5 metra wysokości i 2 metr średnicy.

Jałowiec pośredni Hetzii

Jałowiec płożący. Gałęzie rosną nisko nad ziemią. Kolor igieł szaroniebieski. Zastosowanie: grupy lub pojedyncze okazy. Bardzo dobry do formowania. Rośnie dość szybko. Po 10 latach osiąga 1 metr wysokości i 3 metry średnicy. Nadaje się do obsadzania nierównych terenów, skarp, a nawet bardzo pochyłych powierzchni.

OdmianaFormaPojemnikWysokość
Gold StarNaturalny3l20-30 cm
Old GoldNaturalny3l15-20 cm
Old GoldNaturalny5l30-40 cm
Old GoldFormowany5l40-60 cm
Old GoldFormowany7l40-60 cm
HetziiNaturalny3l20-30 cm
HetziiFormowany3l40-60 cm
Jałowiec pośredni – oferta szkółki Sawanna
Scroll to Top