Szkółka roślin Puławy - Szkółka roślin Sawanna

Przejdź do treści

Szkółka roślin Puławy

Witamy na stronie internetowej szkółki roślin ozdobnych Sawanna


Szkółka roślin ozdobnych
Szkółka Sawanna mieści się w Jabłonnie około 18 km na południe od Lublina w kierunku Biłgoraja, od wczesnych lat osiemdziesiątych. Zajmujemy się uprawą gruntowych i doniczkowych roślin ozdobnych. Głównie produkujemy takie rośliny jak:

- byliny: funkia, piwonia lawenda przywrotnik, dąbrówka, gęsiówka, goździk pierzasty, skalnica, rogownica, floks, jeżówka, konwalia, liliowiec, perowskia posłonek, żagwin, żurawka, jeżówka, rozchodnik,
- kwiaty cebulowe: narcyzy i tulipany,
- trawy ozdobne: miskant, turzyca, imperata, kostrzewa.

Sadzonki iglaków i innych roślin rozmnażamy w sposób wegetatywny, dzięki temu mamy pewność jak będą wyglądały dorosłe rośliny. Nie będzie niespodzianek, więc nie wyhodujemy własnych odmian, ale klienci zawsze dostaną to, czego oczekują. Wysoka jakość roślin wymaga, aby wszystkie były regularnie podlewane, nawożone i przycinane. Dobra jakość gleb w Jabłonnie zapewnia, że tuje (żywotnik zachodni) z gruntu są najwyższej jakości. Jednocześnie w odpowiedzi na oczekiwania rynku produkujemy rośliny w doniczkach, dostępne cały rok. W naszej szkółce nigdy nie przesadzamy roślin z gruntu do doniczek, dlatego sadzonki doniczkowe mają rozwinięty system korzeniowy, dzięki czemu szybko rosną po posadzeniu w miejsce docelowe.


Naszymi odbiorcami głównie są indywidualni właściciele ogrodów, ale również często współpracujemy z firmami zakładającymi ogrody i z projektantami. Jeżeli są państwo zainteresowani większą ilością roślin, których nie mamy w ofercie to prosimy o indywidualny kontakt. Zbadamy wspólnie jakie są możliwości poszerzenia naszego asortymentu.


Projektowanie ogrodów
Naszą pasją jest planowanie i projektowanie ogrodów, czym dzielimy się z naszymi klientami. Mamy chęci i możliwości do zakładania ogrodów zarówno z własnych sadzonek jak i z powierzonych. Możemy oczyścić działkę po budowie, przygotować koncepcję nasadzeń roślin, sporządzić projekt ogrodu i zrealizować całość prac (w miarę dostępnych terminów).


Ekspozycja roślin
Szkółka roślin Sawanna ma na swoim terenie między innymi:
- ogród skalny o powierzchni około 1000 m2
- tuja Brabant - niestrzyżony żywopłot, rok założenia 1989,
- tuja brabant - strzyżony żywopłot, rok założenia 1999,
- tuja Smaragd - strzyżony żywopłot, rok założenia 2008,
- tuja Columna - niestrzyżony żywopłot, rok założenia 2007,
- cyprysik Lawsona Columnaris (uformowany w kule na pniu), rok uformowania 2004,
- strzyżone żywopłoty z bukszpanu, rok założenia 1996,
- formowane bukszpany (forma pienna), 15 lat,
- świerk biały Conica, 20 lat,
- różaneczniki, 20 lat.

Zapraszam do kontaktu.


Szkółka roślin ozdobnych Sawanna
Jabłonna Majątek 120, województwo lubelskie
Wróć do spisu treści