Świerk Conica - Szkółka roślin Sawanna

Przejdź do treści

Świerk Conica

Zadzwoń do nas: +48 505 302 413

Uprawa
Najlepiej rośnie na wilgotnych, dobrze przepuszczalnych glebach w pełnym słońcu. Toleruje lekki odcień. Najlepsze wyniki osiąga się w chłodnym zimowym klimacie z chłodnym latem. Miejsce w obszarach o dobrej cyrkulacji powietrza, aby pomóc pozbyć się gęstych liści wilgoci. Nieco tolerancyjny na stres miejski, taki jak zanieczyszczenia powietrza i mgła solna. Rośliny dobrze zmagają się w wysokich temperaturach i wilgotności latem.

Godne uwagi cechy
Picea glauca, powszechnie nazywana świerkiem białym, jest wyjątkowo odpornym wiecznie zielonym drzewem iglastym, rodzimym na terenach wyżynnych i brzegach jezior / potoków, rozciągającym się od Alaski przez borealny las Kanady do Nowej Fundlandii, opadając na południe do Montany, Minnesoty, Wisconsin, Michigan i Nowego Jorku . To drzewo zwykle dorasta do 2-3 metrów z koroną w kształcie stożka. Zmniejsza się do niskich, krzewiastych form w pobliżu linii drzew w północnej Kanadzie. Niebiesko-zielone igły (do 2cm) na małych drzewnych kołkach mają ostre końce. Igły są silnie aromatyczne po zmiażdżeniu. Igły mają soczysty (biała woskowa powłoka) rozkwit, stąd specyficzny epitet i nazwa zwyczajowa. Gałęzie nie opadają. Cylindryczne jasnobrązowe stożki mają elastyczne łuski.

Zastosowania ogrodowe
„Conica” jest powszechnie sadzona  jako wiecznie zielony piramidalny krzew. Podwaliny. Akcent krajobrazowy. Ekran. Doskonała roślina doniczkowa, którą można twórczo przyciąć w spirale, pompony lub kostki.

Świerk biały Conica
(Picea glauca Conica)


Karłowaty świerk stożkowy. Gałęzie rozną równomiernie od samej ziemi. Krótkie igły. Kolor igieł zielony. Zastosowanie: pojedyncze okazy. Po 10 latach osiąga 1m wysokości, a docelowo 5 metrów.Świerk biały Daisy's White
(Picea glauca Daisy's White)


Karłowaty świerk stożkowy. Gałęzie rozną równomiernie od samej ziemi. Krótkie igły. Kolor igieł wewnętrznych zielony. Młode przyrosty są białożółte. Zastosowanie: pojedyncze okazy. Po 10 latach osiąga 1m wysokości, a docelowo 3 metrów.

OdmianaPojemnikWysokośćCena
Conica
2l15-20cm14
Conica
2l15-20cm16
Conica3l20-30cm22
Conica
3l30-40mc22
Conica
3l40-60cm28
Conica
5l40-60cm30
Conica
10l40-60cm40
Conica
15l50-60cm45
Daisy's White3l40-60cm
40
Szkółka roślin ozdobnych Sawanna
Jabłonna Majątek 120, województwo lubelskie
Wróć do spisu treści